Пријем нових студената на Групи за украјински језик и књижевност

Почетак нове академске године прати важан догађај – пријем бруцоша на Филолошком факултету. Овај догађај организован је 1. октобра 2020. године, а нове студенте поздравили су представници катедри.

Студенте прве године украјинистике посетила је и поздравила трећи секретар Амбасаде Украјине Дарина Хариб и уручила им вредне поклоне.

Цео догађај пријема нових студената снимала је РТВ Војводине која је интервјуисала сваког од бруцоша групе за украјински језик, као и студенте старијих генерација – студента продекана Емила Зороњића, Ивану Газдић и Жељка Божића који су причали о свом боравку на Варшавском универзитету где су провели летњи семестар 2019/2020. академске године. Емисија посвећена пријему бруцоша емитоваће се 11. октобра у 17 часова на РТВ 2.