сеп

Студенти из Украјине у Београду

Студијски боравак групе студената српског језика и књижевности Филолошког факултета Лавовског националног универзитета „Иван Франко“ на Филолошком факултету у Београду у складу са споразумом између Филолошког факултета Београдског универзитета и Филолошког факултета Лавовског државног универзитета „Иван Франко“.

Студентима су организована предавања из српског језика у Центру за српски језик за странце на Филолошком факултету у Београду и додатна предавања код проф. др Јасне Јанићијевић „Српска митологија“, код проф. др Александра Јеркова „Српска књижевност упркос свему“, код проф. др. Љубомира Поповића „Савремени српски језик“, код проф. др Михајла Пантића „Савремени тренутак српске књижевности“. Организоване су и бројне ваннаставне активности: целодневни излет у Вршац на манифестацију „Берба грожђа“, званичан пријем код декана Филолошког факултета, проф. др Ратка Нешковића, пријем у Амбасади Украјине у СЦГ, обилазак музеја, цркви, споменика, библиотека и одлазак у биоскоп на премијеру филма Е. Кустурице „Живот је чудо“.