јан

Књижевно вече студената украјинистике посвећено Марку Вовчку

У децембру 2017. године навршило се 110 година од смрти списатељице Марије Вилинске, која је у украјинској књижевности позната под именом Марко Вовчок. Тим поводом, проф. украјинске књижевности мр Тања Гаев и студенти Групе за украјински језик припремили су програм који је посвећен управо њеном стваралаштву.

Публика је имала прилику да се боље упозна са стваралачким путем Марка Вовчка кроз њену биографију и, што је најважније, кроз њене приповетке, којима су се кроз историју дивили, између осталих, Пантелејмон Кулиш и Тарас Шевченко. Оно што је најзанимљивије је да је Марија Вилинска крајем педесетих година XIX века била једина жена-стваралац у украјинској књижевности.

Студенти и професорка припремили су и одржали књижевно вече почетком децембра у просторијама библиотеке Катедре за славистику.