мај

Одржана предавања у оквиру ЕРАЗМУС+ програма

Ове недеље Група за украјински језик, књижевност и културу имала је прилику да угости професорке катедре украјинске филологије из Будимпеште са «Етвеш Лоранд» универзитета.

Студенти су имали прилику да чују три изузетно занимљива и њима блиска предавања из области фразеологије и теорије превођења.

Професорка Оксана Ковач одржала је предавање под називом Етимолошки аспекти фразологије „под отвореним небом“, а професорка Оксана Ташковић одржала је предавања на тему Проблем еквиваленције у превођењу и преводилачке трансформације и Језичка и културна асиметрија с тачке гледишта превођења.

Предавања су се одвијала на украјинском језику, а студенти су активно учествовали.

Присутне на предавањима поздравила је проф. др Људмила Поповић са жељом да се пријатељство Универзитета у Београду и «Етвеш Лоранд» универзитета у Будимпешти настави и додатно развија и јача.