дец
2019

Одржана такмичења у рецитовању украјинске поезије и писању диктата на украјинском језику

Трећу годину за редом традиционално су у организацији Групе за украјински језик и књижевност Филолошког факултета одржана два украјинистичка такмичења.

Дана 29. новембра студенти су имали прилику да се опробају у писању диктата на украјинском језику, док су 17. децембра могли да учествују у рецитовању украјинске поезије на украјинском језику.

Резултати оба такмичења објављени су након такмичења у рецитовању.

Победници такмичења у писању диктата на украјинском језику:
1. Катарина Станковић
2. Јелена Павловић
3. Жељко Божић

Победници такмичења у рецитовању:
1. Теодора Адамовић
2. Жељко Божић
3. Ања Клипа

Прва два места на оба такмичења обезбедила су пласман на даљим такмичењима у Пољској: на такмичењу рецитатора у Познању на Универзитету “Адам Мицкјевич”, као и на такмичењу у познавању украјинске ортографије на Јагелонском универзитету у Кракову.
Трећа места су освојила награде, док је свим учесницима додељен сертификат о учешћу.
Студентима који путују у Пољску желимо пуно среће, а овом приликом позивамо студенте да се прикључе нашим такмичењима и следећи пут!