јун

Посета заменика министра спољних послова Украјине украјинистици Филолошког факултета

Заменик министра спољних послова Украјине Васиљ Боднар посетио је Филолошки факултет Универзитета у Београду у среду, 06. јуна.

Г. Васиљ Боднар је посетио наш факултет са циљем да се упозна са радом Групе за украјински језик, књижевност и културу, њеним професорима и, најважније, студентима. Тако је у Сали за седнице одржан разговор са предавачима и ученицима о могућностима које нуде студирање и рад у Украјини, а студенти су делили своје досадашње утиске о студирању украјинског језика и књижевности, о посетама Кијеву и Лавову, као и утиске о волонтерском раду на бројним украјинистичким дешавањима током протеклих пар година.

Заменика министра спољних послова Украјине поздравили су декан Филолошког факултета Универзитета у Београду проф. др Љиљана Марковић, продекан за наставу проф. др Љиљана Бајић, продекан за међународну сарадњу проф. др Јулијана Вучо, Амбасадор Украјине у Србији г. Олександр Александрович, као и проф. др Људмила Поповић.

Овај сусрет уприличили су Филолошки факултет Универзитета у Београду и Амбасада Украјине у Србији.